אזרחות

אזרחות אמריקאית

חלומם של רבים בעולם הינו לקבל אזרחות אמריקאית ולהיות בעלי דרכון אמריקאי אשר תאפשר לבעליו לחיות ולעבוד בארה”ב במלוא הזכויות.

אזרח אמריקאי זכאי כאמור, להחזיק בדרכון אמריקאי, להצביע בבחירות, לגור בארץ אחרת באופן קבע מבלי לאבד את זכויותיו כאזרח, להיות חסין כנגד גירוש בגין עבירות שעבר וכן זכאי להגנתן ולסיוען של שגרירויות ארה”ב ברחבי העולם.

בנוסף, אזרח אמריקאי זכאי להשתמש במעמדו על מנת להגיש בקשה לתושבות קבע לטובת בן זוגו, הוריו, ילדיו וקרוביו. בנסיבות מסוימות, ילדים של אזרח אמריקאי הופכים לאזרחי ארה”ב כבר משעת לידתם.

זכאות לאזרחות אמריקאית

אדם זכאי לאזרחות אמריקאית אם הינו עומד בתנאים החילופיים הבאים:

1. מגיל 18 ומעלה, בעל/ת “גרין-קארד” לתקופה של 5 שנים לכל הפחות.

2. מגיל 18 ומעלה, בעל/ת “גרין-קארד” לתקופה של 3 שנים לכל הפחות אשר בהם היה/הייתה נשוי/נשואה לאזרח/ית אמריקאי/ת.

או

3. מגיל 18 ומעלה, חבר באחד מן הארגונים אשר זכאי להגיש בקשת אזרחות ו/או אדם אשר שירת בכוחות הביטחון האמריקאיים.

או

* מגיל 18 ומעלה, בעל/ת “גרין-קארד” אשר שירת/ה בכוחות הביטחון האמריקאיים לתקופה של שנה לכל הפחות, והבקשה מוגשת בזמן השירות או עד 6 חודשים מתום תקופת השירות.

או

* שירת בשירות מילואים מובחר או בשירות סדיר בפעילות כנגד גורמים עוינים, גם אם לא שהה בתוך גבולות ארה”ב בזמן כזה או אחר.

ראיון

חלק עיקרי בהליך הגשת הבקשה לאזרחות אמריקאית הינו השתתפות המבקש בראיון באחד ממשרדי ההגירה האמריקאיים (USCIS). במהלך הראיון המבקש יישאל שאלות בנוגע להיסטוריה האמריקאית וליסודות הממשל שם וכן ייבחן על שליטתו בשפה האנגלית.

 

משרדנו מספק ללקוחותינו דף הכנה לראיון (שאלות ותשובות) לקבל ויזה לארה”ב.

שאלות נפוצות:

מה קורה במקרה ועברתי את הראיון בהצלחה?

במקרה כזה, ה-USCIS ישלח לך בתוך 30 יום הזמנה לטקס שבועת אמונים לארה”ב ולחוקה האמריקאית. בסוף הטקס תקבל תעודת התאזרחות. תעודה זו הינה ההוכחה לאזרחותך האמריקאית, והיא תשמש אותך כבסיס לבקשתך לדרכון אמריקאי ולבקשה ל”גרין-קארד” לטובת קרוביך.

מה קורה במידה ולא צלחתי את הראיון?

במידה ולא צלחת את הראיון, בקשתך תדחה. באופן עקרוני, ניתן להגיש בקשת ערר על ההחלטה ובהתאם להגיש מחדש את הבקשה. במקרה כזה, צור עם משרדנו קשר באופן מיידי.

האם עורך הדין שלי יכול להתלוות אלי לראיון?

כן. אבל עורך הדין לא יורשה לענות על השאלות במקומך או במקום זוגתך. בד”כ נוכחותו של עורך הדין תשרה ביטחון עליך ועל זוגתך. בנוסף, אם לדוגמא, המראיין מבקש ממך מסמכים מסוימים הנוגעים לבקשתך, עורך הדין שלך ינפק אותם באופן מהיר ויעיל יותר וכן יכול לתת הסבר חוקי מדוע המסמכים אינם נמצאים.

באיזה מועד ייערך הראיון?

קרוב לששה חודשים לאחר הגשת הבקשה, ה-USCIS ישלח לך הזמנה להופעה לראיון.