ויזה

מהי ויזת הגירה

מהי ויזה?

ויזה הינה בעצם מסמך המשמש את מי שמבקש להיכנס לגבולותיה של מדינה שאינו נמנה על אזרחיה.

על פי הדין האמריקאי, האשרה מעידה כי אותו אדם נבדק על ידי הגורמים המתאימים ונמצא זכאי לבקש כניסה לארה”ב. האשרה עצמה אינה מהווה זכות כניסה לארה”ב אלא רק זכות לבקש להיכנס אליה.פקיד ההגירה מוסמך לאשר לך להיכנס אל תוך גבולות ארה”ב והוא מוסמך להגביל את שהייתך בתוכה עד לתקופה של 6 חודשים. קבלת אשרה הינה עניין רגיש מבחינת רשויות ההגירה האמריקאיות והיא עיקר אחריותה של המחלקה לביטחון לאומי האמריקאית.

סוגי ויזות

שנם שני סוגים של ויזות. ויזת הגירה וויזת אי הגירה.

ויזת הגירה מיועדת למעוניינים לשהות באורח קבע בארה”ב. ויזת אי הגירה מיועדת למעוניינים לשהות בארה”ב באורח זמני לדוג’: לצורך תיירות, טיפול רפואי, עסקים, עבודה זמנית או לימודים.

ויזת אי- הגירה

הדין האמריקאי מחייב את המעוניינים בויזת אי-הגירה להוכיח כי אין בכוונתם להגר לארה”ב וכי אין בכוונתם להישאר באורח בלתי חוקי בארה”ב לאחר מועד פקיעת האשרה אשר ברשותם.

ההחלטה באם להעניק זכאות לאדם כזה או אחר נתונה לסמכותם של פקידי ההגירה בשגרירויות האמריקאיות. לכן, גם אם סיפקת לפקידי ההגירה את כל המסמכים המבוקשים, זה לא מבטיח לך את קבלת האשרה. אין זכות מוקנית לקבלת האשרה.

ההליכים לאישור האשרה הינם תלויים בסוג האשרה המבוקשת. בשל העובדה כי מצבו האישי של כל אדם שונה מחברו, יתכן כי אדם המעוניין באשרה מסוימת יישאל שאלות שונות מאשר יישאל חברו המעוניין באותה האשרה. הסמכות להעניק או לא להעניק אשרה נתון בלעדית לפקידי הקונסוליה האמריקאית בארץ המוצא של מבקש האשרה. פקידי הקונסוליה מוסמכים להחליט באם המסמכים המצורפים לבקשה מספיקים על מנת לזכות את המעוניין באשרה המיוחלת. פקידי הקונסוליה רשאים לבקש מסמכים נוספים בהתאם להערכתם את מצבו של מבקש האשרה.

ויזה הגירה לארה"ב

על מנת לקבל ויזת הגירה על מבקש האשרה להגיש בקשתו על בסיס חסותו של קרוב משפחתו של מבקשה האגרה, אזרח ארה”ב או על בסיס מעסיק אמריקאי. על פי הדין האמריקאי, ויזות הגירה על בסיס קרבה ראשונה אינן מוגבלות במכסה כלשהי.

סוגים שונים של ויזת הגירה המבוססות על:

  • הגירה משפחתית
  • אימוץ ילד
  • נישואין לאזרח
  • הגרלת ה”גרין קארד”
  • תעסוקה

מעוניינים להגיש בקשה לאחת מן הויזות האמורות?

אל תחכו זמן רב…

לאחרונה, חלו שינויים בחוק ובתקנות ההגירה האמריקאים. זמן ההמתנה לקבלת אשרה גדל משמעותית.

בשל התרחבות רשת הטרור העולמית והמודעות הרבה לחשיבות הבטחון הלאומי, החמיר הממשל האמריקאי את תנאי הסף לכניסה אל תוך גבולות ארה”ב. כך, הבדיקות הפכו לקפדניות הרבה יותר אשר אמנם מאריכות את זמן ההמתנה לקבלת האשרה אך מאידך מגבירה את בטיחותם של הנכנסים אל תוך גבולות ארה”ב ואת בטיחותם של אזרחיה.

זמן עיבוד הבקשה שונה בכל בקשה ובקשה. כבכל מערכת בירוקרטית, עיכובים יכולים לקרות עד זמן מתן ההחלטה בבקשתך.

האופציה הטובה עבורך היא יצירת קשר עם השגרירות האמריקאית בארצך על מנת לקבל תשובות על זמני ההמתנה והמלצותיהם לזירוז במתן ההחלטה.