B-1/ B-2 ויזת מבקרים

ויזת מבקרים ויזת B-1/B-2

מידע כללי:

B-1/B-2 הינה ויזת אי- הגירה המיועדת למעוניינים לבקר בארה”ב למטרת עסקים (פגישות/ועידות עסקים), למטרת תיירות או לשם קבלת טיפול רפואי. אשרה זו מיועדת גם למעוניינים בהשתלמות קצרת מועד בארה”ב, כל עוד המעסיק בארץ המקור משלם את משכורת מקבל האשרה.

יודגש, כי בכל מקרה, אסור למחזיק האשרה לעבוד בארה”ב ו/או ללמוד בה.

בהתאם לתוכנית הפטור מאשרה האמריקאית, תיירים ממדינות מסוימות רשאים לבקר בארה”ב ללא אשרה.

רשימת המדינות אשר אזרחיהן פטורים מלהגיש בקשה לויזת מבקרים הינה כדלהלן: אנדורה, אוסטריה, אוסטרליה, בלגיה, ברוניי, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איסלנד, אירלנד, איטליה, יפן, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, מונקו, הולנד, ניו זילנד, נורוגיה, פורטוגל, סן מרינו, סינגפור, סלובניה, ספרד, שוודיה, שוויץ, בריטניה.

הליך קבלת האשרה:

את מסמכי הבקשה לויזת B-1/B-2 ניתן להגיש רק בשגרירות האמריקאית בארץ המוצא של מבקש האשרה.

ההנחה מבחינת הדין האמריקאי היא כי כל המחזיק בויזת B-1/B-2 הינו מהגר פוטנציאלי.

על מנת לסתור הנחה זו, על מבקש האשרה לשכנע את פקידי השגרירות האמריקאית כי אין בכוונתו לנטוש את ארץ המקור ולהגר לארה”ב, וזאת בין היתר, על ידי מסמכים המאשרים את זיקתו החזקה למדינת מבקש האשרה.

הארכת שהות בארה”ב ושינוי ויזת שהייה:

בהגיעך לארה”ב תחת ויזת B-1/B-2, פקיד ההגירה במעבר הגבול, ינפיק לך ברוב המקרים ויזת שהייה לתקופה של עד 6 חודשים. ניתן להאריך ויזת שהייה זו או לשנותה לויזת שהייה אחרת כמו למשל ל-R, H, L, E-1, E-2, F/J/M או ל”גרין קארד”.

שאלות נפוצות:


לכמה זמן ניתן להאריך את שהותי בארה”ב תחת ויזת B-1/B-2?

הארכות ניתנות בד”כ לתקופה של עד 6 חודשים.

מתי יש להגיש את בקשת הארכה?

הבקשה תוגש למשרדי ההגירה האמריקאיים (USCIS) טרם פקיעת תוקף ויזת השהייה. תאריך פקיעת תוקף האשרה מופיע על טופס I-94 אשר קיבלת מפקיד ההגירה בשדה התעופה, בזמן כניסתך לארה”ב ואשר הודק לדרכונך.

אנו ממליצים ללקוחותנו להגיש את הבקשה להארכה לפחות 3 שבועות לפני פקיעת תוקף ויזת השהייה.

מה סטאטוס השהייה שלי בזמן תהליך עיבוד הבקשה?

אם הגשת את הבקשה לפני שפג תוקף ויזת השהייה שלך, הסטאטוס שלך בארה”ב חוקי וזאת עד לקבלת החלטה במשרדי ההגירה האמריקאיים. במידה ובקשתך אושרה, השהייה שלך בארה”ב תוארך ממועד פקיעת תוקף ויזת השהייה עד למועד הרשום בטופס האישור. לדוג’: אם מועד פקיעת תוקף ויזת השהייה שלך הוא ביום 01.01.2006, ביום 12.12.2005 הגשת את בקשת ההארכה ל- 6 חודשים נוספים, וביום 25.03.06 בקשתך להארכה אושרה, אתה תורשה להשאר עד ליום 30.06.2006.

כמה זמן אורך תהליך קבלת ההחלטות ב- USCIS, בעניין הבקשה שהגשתי?

קבלת ההחלטה אורכת 90 יום. לעיתים, ה- USCIS מנפק הודעה הנקראת “”Notice of Action על מנת לבקש מסמכים נוספים ו/או מידע אשר יתמוך בבקשה שלך. תהליך זה משפיע על זמן עיבוד הבקשה ויכול לעכב את מתן ההחלטה בעניינך. במידה והגשת בקשה לשינוי הסטאטוס שלך בארה”ב, ביכולתך לבדוק זאת באופן מקוון (ONLINE).

אלו מסמכים אני צריך לצרף לבקשתי להארכה?

בד”כ צירוף העתק הדרכון שלך יספיק. יחד עם זאת, אנו ממליצים לצרף העתק של כרטיס הטיסה שלך (הלוך ושוב) יחד עם העתק דף חשבון הבנק שלך או מסמכים אחרים התומכים ביכולתך לכלכל את עצמך במהלך שהותך בארה”ב.

האם אני חייב לבוא למשרדכם בכדי לפתוח תיק?

לא. בד”כ בקשות להארכה או לשינוי סטאטוס ו/או בקשות לאשרה אינן דורשות פגישה במשרדינו. אנו מספקים שירות ללקוחות מכל רחבי העולם דרך התכתבויות בדואר, בפקס ובדואר אלקטרוני.

מהי עלות הגשת בקשת הארכה?

סך האגרה לבקשה כזו הינו 200$. בנוסף, שכר טרחה להגשת הבקשה הינו 300$.

כיצד מתבצע הליך פתיחת תיק במשרדכם?

באם רצונך להאריך את שהותך בארה”ב, אנא שלח למשרדנו העתק דרכון וטופס I-94 (משני צדדיו), העתק כרטיס טיסה (הלוך ושוב) והעתק דף חשבון בנק המראה יתרה של לפחות 3,000$, יחד עם צ’ק לתשלום שכר הטרחה.

* תשומת לבך לכך שהמחירים המצוינים הינם ניתנים לשינוי בכל עת על פי שיקול דעתו הבלעדי של משרד עו”ד Feiner & Lavy, P.C. וללא צורך בהודעה מוקדמת. כמו כן, המחירים המצוינים אינם כוללים שירות למתן אשרות נלווים, בקשות למתן מסמכים נוספים על ידי ה-USCIS, הוצאות אשר הוצאו מכיסו הפרטי של משרד עו”ד Feiner & Lavy, P.C. ו/ואו הוצאות אחרות לא צפויות.

המוצג באתר זה הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דעת משפטית כלשהי.